Yaşam

Sunay Akın Ramazan Etkinlikleri’nin konuğuydu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı’nda düzenlediği Klasik Ramazan Etkinlikleri kapsamında Sunay Akın, “Mahya’nın Işıkları” adlı programıyla Antalyalılarla buluştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karaalioğlu Parkı’nda düzenlediği Klasik Ramazan Etkinlikleri ile Ramazan ayının kültürel zenginliğini Antalyalılarla buluşturuyor. Her akşam farklı bir etkinliği vatandaşlarla buluşturan Ramazan Etkinlikleri’nin konuğu, hem yazar hem de şair kimliğiyle tanınan çağdaş meddah Sunay Akın’ı ağırladı. Akın, “Mahya’nın Işıkları” programı kapsamında yaptığı ramazan sohbeti ile izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.
 
OKUMAK İSTEDİĞİMİZ HER ŞEYE KARŞI

Ramazan hikayelerinin yanı sıra tarihe geçen olayları da kendine has üslubuyla izleyicilerle paylaşan Sunay Akın, Ramazan’da okumanın ne kadar değerli olduğunu vurguladı. Akın, “Okuyarak bilginin nurunu yücelterek cehaletin gölgesinden kurtulabilir miyiz, yoksa birileri bizi daha çok gölgelerin karanlığına mı itmek istiyor? Bizim kültürümüzde ramazanın ilim ve sanatı iki kanat yapmaktır. 1869’larda İstanbul’da her ramazan ayında bir bilim adamı insanları toplar ve onları bilimin ışığında aydınlatan bir söyleşi düzenlerdi. Bu bizim ramazan sohbeti geleneğimizdir.”

Programın sonunda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Okan Yavuz ve Kent Tarihi Tanıtma Daire Başkanı İsmail Oskay, Sunay Akın’a çiçek takdim etti.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbesiri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu