Haber

Yeni Malatyaspor ligden çekildi mi? Malatyaspor’un yeni maçları nasıl olacak?

TFF’den yapılan açıklamaya göre, 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen depremden etkilenen 10 ilde merkezi bulunan kulüplerin 2022-2023 sezonunda profesyonel liglerden çekilmek isteyen kulüplerin başvuruları inandırıcı bulunmadı. süre kabul edildi. Buna göre Yeni Malatyaspor ligden çekildi mi? Bu ilginç. Peki Yeni Malatyaspor ligden çekildi mi? Malatyaspor’un yeni maçları nasıl olacak?

YENİ MALATYASPOR LİGDEN ÇEKİLDİ Mİ?

Süper Lig’den Hatayspor ve Gaziantep FK, TFF 1. Lig’den Yeni Malatyaspor ve Adanaspor, TFF 2. Lig’den Diyarbekirspor ve Kahramanmaraşspor ligden çekildi. Yönetim Kurulu, liglerden çekilen takımların kalan maçlarda mağlup (3-0), rakip takımların ise galip (3-0) sayılmasına karar verdi. Ligden çekilecek gruplar, 2023-2024 futbol döneminde yani 2022-2023 döneminde sportif faaliyetlerine devam edecek. Sürenin kalan kısmına ilişkin olarak TFF’den doğan teminat alacakları gruplara ödenecektir.

KONTEYNER DEPREM BÖLGESİNE

TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı, deprem bölgesinde 1000 konteynerlik geçici barınma alanı oluşturacak. Proje için gerekli harcamalar TFF hesaplarından yapılacak; Proje finansmanı için 2022-2023 dönemi için yayın dağıtım havuzundan 59 milyon lira satın alınmasına karar verildi.

yahsihanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu