Haber

Kılıçdaroğlu, Akşener’i neyle tehdit etti? 13 dakikalık gizemli röportaj

Türkiye tarihinin en kritik dönüm noktası olan 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine kısa bir ara verilirken, sürece damga vuran anlardan biri de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının Meral liderliğindeki Alâ Partisi tarafından kabul edilmesi oldu. Akşener, 3 gündür sofradan kalkıp dönüyor.

MASADAN AYRILAN GÜÇLÜ İFADELER

O süreçte Meral Akşener, koalisyondan ayrıldıklarını açıklarken sert sözler kullandı ve Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Akşener yaptığı açıklamada şunları söyledi. Kişisel hırslar Türkiye’ye tercih edildi. Alternatiflerin kara listeye alındığı bir noter masası haline geldi. Kumar masasında, noter masasında olmayacağız. UYGUN Parti ölüm nedeniyle sıtma ortasında seçim yapmak zorunda kaldıdedi ve altılı masadan ayrıldı.

TEHDİT Mİ EDİLDİ?

Ancak bu sert açıklamalara rağmen Akşener’in neden kısa sürede masaya döndüğü merak edilirken Akşener’in tehdit edilmiş olabileceği vurgulandı.

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, sürece ilişkin açıklamalarda bulunurken ses getiren açıklamalarda bulundu.

“KILIÇDAROĞLU BÖYLE BİR ŞEYLER GÖSTERDİ”

 

Daşdemir’in açıklamaları şöyle:

“Akşener masadan kalktıktan sonra Kılıçdaroğlu ile bir otelde buluşuyor. Bu görüşme giriş çıkışlar dahil 13 dakika sürüyor. Bu görüşmede neler konuşuldu? Kılıçdaroğlu, Akşener’e bir şey gösterdi ve Akşener telaşla masaya döndü. Bu şey Akşener’i perişan edecek bir şey oldu.

BÜYÜK ÇOĞUNLUK İYİ PARTİ İÇİNDE YÜKSELMEK İSTEDİ

İYİ Parti’de büyük çoğunluk masadan gelişmesini istiyordu. Ancak Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden sonra Akşener gidip masaya katılmak zorunda kaldı.”

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ KARŞISINDA MARRIOT OTELİNDE GİZLİ GÖRÜŞME

Kılıçdaroğlu ile Akşener’in esrarengiz görüşmesi Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’nin karşısındaki otelde gerçekleşti. Söz konusu otel, Çukurambar’daki Amerikan Büyükelçiliği’ne 30 metre mesafede bulunan JW Marriott Hotel’di.

KAYNAK: BİR HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu