Haber

DSP’den ‘Millet İttifakı’na yeşil ışık

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Lideri Aksakal’ın dün Cumhurbaşkanlığı adayı olarak belirlenen Kemal Kılıçdaroğlu’na Millet İttifakı’nın destek vermeyeceğini açıklamasının ardından yeni bir açıklama geldi.

Cumhur İttifakı’na yeşil ışık yakan Aksakal, A Haber yayınında “Teklif gelirse değerlendiririz” dedi.

‘CUMHURİYET İTTİFAKI’NDAN ŞİMDİYE KADAR HİÇBİR TEKLİF ULAŞMADI’

DSP’nin Cumhur İttifakı’na da katılacağı yönündeki haberlerin sorulması üzerine Aksakal, “Bu devleti parçalamaya yönelik hiçbir hareketin yanında bile olamayacağımızı söyledik. DSP milliyetçi, vatansever, solcu bir partidir. Bülent Ecevit… Ekonomik konularda elbette farklı düşünebiliriz ama DSP, Türk Devletinin bölünmez bütünlüğüne dayalı hiçbir argümanın yanında yer alamaz.

Seçim sistemi içerisinde AK Parti’nin de içinde bulunduğu ittifaklarla devleti yönetme noktasındadır. Millet İttifakı da 6’lı masa etrafında. Bugüne kadar Cumhur İttifakı’ndan bir teklif gelmedi. Şu an gazeteci arkadaşlarımızın yorumları bunlar. Bir teklif gelirse, doğal olarak takdir edeceğiz. Başkanlık kurulumuz yarın toplanıyor. Bu konular görüşülerek karar verilecektir. Bu karar onun etrafında değerlendirilecek.”

GÜNDEMDE YAPILDI

İktidara yakınlığıyla tanınan Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Anavatan Partisi ve DSP’nin de Cumhur İttifakı’na katılacağını yazarak, yazısında şunları kaydetti:

“Şu anda Cumhur İttifakı içinde bir hareketlenme var. Yakın tarihe damgasını vuran yeni siyasi aktörler ve partiler var. Ancak önümüzdeki günlerde detaylarını öğreneceğimiz aşağıdaki iki gelişme dikkat çekici. : Merhum Özal’ın kurduğu Anavatan Partisi ve solun efsane lideri Ecevit, DSP’den ‘Cumhur İttifakı’na katılıyor.” (HABER MERKEZİ)

balyaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu